Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Wyjazd do Paryża

mm...zaprzyjaźnionych szkół- LO nr III im. Wl Broniewskiego i LO nr II im. St. Staszica. 13 kwietnia 2015 roku – dzień, w którym zaczęła się przygoda. Wyjazd do Paryża! 37 uczniów LO im. Broniewskiego i 9 LO im. Staszica wraz z opiekunami: p. dyr. Robertem Wardą i nauczycielami p. Alicją Samot, Wiesławą Grudzień i Szymonem Pająkiem wyrusza na voyage. Ekscytacja nie pozwalała spać, bo i kto mógłby usnąć mając za kilka godzin jechać do światowej stolicy

mody, elegancji i … smakoszy ślimaków! (A poza tym… przecież sen jest dla słabych!). Przejazd do Francji, choć długi, spędzony w śpiewającej atmosferze i narastającym podekscytowaniu zbliżaniem się do celu, okazał się całkiem znośny (szczególnie, że zatrzymaliśmy się na nocne zwiedzanie w innej europejskiej stolicy – Pradze!). Najlepsze miało jednak dopiero nadejść… Kiedy następnego dnia znaleźliśmy się we Francji, zachwytom nad Paryżem nie było końca… Notre Dame, Wieża Eiffla, Louvre i Łuk Triumfalny – to tylko niektóre z cudów architektury i sztuki, które mogliśmy podziwiać. Każdy znalazł coś dla siebie -  podziwiając widoki ze szczytu Wieży Eiffla, wpatrując się w uśmiech Mony Lisy czy… w sklepach na Champs Elysée – najbardziej znanej ulicy Paryża.

   

Warning: No images in specified directory. Please check the directoy!

Debug: specified directory - http://lyncdiscoverinternal.broniewski.ostrowiec.pl/images/2014_15/fr_paryz/foty

Współpraca wychowawców, przewodnika, kierowców i nas, uczniów, sprawiła, że wyjazd stał się przyjemnością dla wszystkich, tak, że tę urzekającą stolicę uważamy za zdobytą! Po kilku dniach spędzonych w ciepłym, eleganckim Paryżu wszyscy umiemy perfekcyjnie wymówić słynne francuskie „r”, odróżnić dzieła Renoire’a i Moneta i oczywiście…rozpoznać dobre wino! Jednym słowem – Paris! Je t’aime!

Aleksandra Żuk, Id