Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Odwiedzamy Londyn

mLondyn to żywe, stale zmieniające się miasto. Niektórym miastom wielkość nadają imponujące, zabytkowe budowle, innym fakt, że są siedzibą rządu, centrum kultury czy finansów, jeszcze inne fascynują tym, że są zupełnie nowe. Wyjątkowość Londynu polega na tym, że  łączy wszystkie te cechy. Jest po prostu najbogatszym kulturalnie, najbardziej stymulującym i dynamicznym miastem na świecie. Dlatego też młodzież LO nr III chętnie odwiedziła tę piękną stolicę Wielkiej Brytanii uczestnicząc w wycieczkach do tego miejsca w latach 2005, 2009 i 2011.


W 2005 roku uczniowie naszej szkoły wyjechali na 10 dniową wycieczkę do Londynu, w ramach której nie tylko zwiedzali miasto i okolice, ale również uczestniczyli  w warsztatach językowych doskonalących płynność mówienia w tym języku. Organizatorami wyjazdu były mgr Marta Dytkowska i mgr Anetta Barańska. Zachwycona atmosferą Londynu, młodzież zwiedziła najważniejsze zabytki i budowle tego miejsca. Udało nam się zobaczyć wiele atrakcyjnych zakątków zaczynając od Tower of London, Tower Bridge poprzez Westminster Abbey, Katedrę Św.Pawła, Buckingham Palace, Houses of Parliament i Big Ben oraz znane na całym świecie galerie i muzea; National Gallery, Tate Gallery, British Museum, Natural History Museum i Science Museum. Ogromnym zainteresowaniem cieszyło się zwiedzanie muzeum figur woskowych Madame Tussaud oraz London Eye, w którym młodzież mogła podziwiać całą panoramę Londynu. Relaksem były dla nas spacery po Hyde Park i St. James Park oraz odpoczynek przy Trafalgar Square. Wieczorami młodzież miała możliwość zobaczenia centrum rozrywki Soho, w tym Piccadily Circus oraz China Town. W czasie wolnym młodzież podzieliła się na dwie grupy. Chłopcy postanowili zwiedzać stadion piłkarski Chelsea London, a dziewczęta robiły zakupy na Oxford Street. Niesamowitym przeżyciem była wyprawa do Greenwich z południkiem 0 oraz wycieczka do Oxfordu, gdzie młodzież oprócz zwiedzania wielu colleges musiała sobie radzić z wieloma zadaniami językowym.
Tego typu wyjazd został powtórzony w maju 2009 roku, kiedy to uczniowie pod opieką mgr Anny Nowak-Musiał oraz mgr Agnieszki Pocheć-Paluch pojechała jeszcze raz do stolicy Wlk.Brytanii, aby skutecznie doskonalić sprawności językowe oraz zwiedzić każdy wspaniały zakątek.

   

Warning: No images in specified directory. Please check the directoy!

Debug: specified directory - http://lyncdiscoverinternal.broniewski.ostrowiec.pl/images/2012/anglia


Następną okazją do dotarcia do najpiękniejszej stolicy Europy była wycieczka zorganizowana w maju 2011 roku. Opiekunami grupy były mgr Anna Nowak Musiał oraz mgr Marta Dytkowska. Oprócz wyżej wspomnianych miejsc młodzież miała również możliwość zwiedzenia miejsc poza Londynem- Windsoru i Stonhenge. Każdemu sprawiła przyjemność wizyta w zamku Windsor stojącym na wzgórzu w centrum miasta, jak również dojazd do zagadkowego i symbolicznego kręgu gigantycznych głazów Stonhenge stojących na zielonej murawie Salisbury.
Mamy nadzieje na dalszą kontynuację naszej przygody z Wielka Brytanią.